Utómunka koodinátor képzés

2025/2026 tanév

Légy Te az utómunka szuperhőse!

Az utómunka napjainkban – köszönhetően a CGI és az AI elterjedésének – egyre nagyobb szerepet kap és egyre komplexebbé válik a filmkészítésen belül. Az utómunka koordinátor feladata a különböző részlegek és folyamatok összehangolása, a folyamatos szakmai és pénzügyi tervezés annak érdekében, hogy a munkafolyamatok megfelelőképp épüljenek egymásra. Komoly munka komoly filmeseknek – tanuld ki idén a Werk Akadémián a Nemzeti Filmintézet támogatásával!

Munkarend

Hétvégi (Munka mellett végezhető)

Képzés típusa

Személyesen, Budapesten

finanszírozás

149.000 Ft (745.000 Ft helyett, 80% kedvezménnyel)

kezdés

2025. október

JELENTKEZÉS

Elindult a jelentkezés 2025/2026-os tanévünkre! Jelentkezz most, vegyél részt a felvételi beszélgetésen július 9-én.

Nap
Óra
Perc
Mp

Tanulj támogatott képzésünkön filmes hiányszakmát!

A Nemzeti Filmintézet támogatásával az elmúlt években több képzést is indított a Werk Akadémia, amelyek egy-egy speciális, szűkebb szakterületre készítették fel hallgatóinkat azzal a céllal, hogy az itt tanulók a lehető leghamarabb be tudjanak lépni a filmgyártásba. 

Ezeken a támogatott képzéseken a hallgatók a képzési díj 20 százalékát fizetik meg.

2024-ben is pályáztunk, a Nemzeti Filmintézet döntése alapján ősztől az Öltöztető, Produkciós koordinátor asszisztens: shipping, travel, accommodation és Wellbeing koordinátor képzések mellett ismét elindítjuk Utómunka koordinátor szakunkat!

MIT CSINÁL AZ UTÓMUNKA KOORDINÁTOR?

Amikor felröppen a hír, hogy befejeződött egy film forgatása, a filmszakmán kívüli nézők nem feltétlenül értik, miért kell annyit várni a bemutatóra. Érthető, hiszen az utómunka rendszerint több időt vesz igénybe, mint maga a forgatás. A különböző részlegek munkája ugyanis ennek során válik filmmé. De ki fogja összehangolni ezt a rengeteg mindent? 

Na, itt jön az utómunka koordinátor, aki már a forgatáson is ott van, hogy pontosan követni tudja a film alakulásait, változásait, hiszen ő az a szakember, akire utána komoly feladat hárul: az utómunka során összekapcsolja az érintett részlegeket és embereket, gondoskodik róla, hogy egymásra találjon a kép és a hang. 

Nagyon komoly feladat, hiszen a vágók mellett ennek a folyamatnak múlhatatlanul fontos része a nyersanyagok kezelése, a zeneszerzővel, hangdesignerrel való összekapcsolás, a CGI, AI részlegekkel való élő kapcsolat, az utószinkron, a főcím, a stáblista filmbe építése. Ezt pedig utómunka koordinátorként csak akkor tudod jól csinálni, ha tisztában vagy vele, hogy milyen filmnek kell megszületnie.   

FIGYELEM!

Az Utómunka koordinátor nem kezdő pozíció! Képzésünkre olyanokat várunk, akik rendelkeznek legalább 3 év szakmai tapasztalattal a filmkészítésben, az utómunkához kapcsolódó területen.

KINEK AJÁNLJUK?

Azoknak, akik szeretik magas szinten átlátni és megtervezni a munkafolyamatokat

Akik az utómunka területén szeretnének komplexebb tudásra szert tenni

Azoknak, akiknek már komoly gyakorlatuk van a filmkészítés terén, és szívesen váltanának munkakört

Azoknak, akik tudják vállalni, hogy az ösztöndíjért cserébe részt vesznek a hétvégi tanórák 90%-án, a szakmai gyakorlatokon és a záróvizsgán

JELENTKEZÉS

Elindult a jelentkezés 2025/2026-os tanévünkre! Jelentkezz most, vegyél részt a felvételi beszélgetésen július 9-én.

Nap
Óra
Perc
Mp

TÉMAKÖRÖK

a filmkészítés folyamata, részlegei

az utómunka stúdiók ismerete

a forgatókönyv ismerete, értelmezése

vágás

az egyes részlegek munkájának alapos ismerete

filmzene

CGI

a kapcsolattartás módjai, eszközei, a nemzetközi használatú alkalmazások

utószinkron

a folyamat dokumentálásának célirányos módjai

a film egyes elemeinek szerzői jogi helyzete

szakmai szoftverek

A KÉPZÉS
MENTORA

„Egy film nem a „Tessék!”-kel kezdődik – és nem is ott ér véget. Utómunka koordinátornak lenni azt jelenti, hogy átlátod az egész filmet – szó szerint. A vágástól a hangdesignon át a CGI-ig minden részleg rajtad keresztül kapcsolódik össze. És például a zeneszerző mikor kezdhet dolgozni? Ez a szakma a filmes háttérmunkának azon területe, amely a film végleges formátumának kialakításához az összes technikai eszközt, lehetőséget, szakemberi felkéréseket a kreatív elvárásoknak is megfelelően összehangol, megszervez és biztosít. Az utómunka koordinátori munka nem a forgatás végén, hanem már az előkészítés szakaszban megkezdődik, és tart, amíg a végleges, jogtiszta kópia el nem készül, a produkció le nem zárul. Mi olyan jelentkezőket várunk, akiknél a pontosság, a jó kommunikáció, a rendszerszintű gondolkodás nem okoz nehézséget, akik már dolgoztak a filmgyártásban, és most készen állnak arra, hogy szintet lépjenek. "

Dubóczky Erzsébet

rendezőasszisztens, szerkesztő, szkripter, produkciós vezető

OKTATÓINK

OKTATÓK FELTÖLTÉS ALATT

Várhegyi Rudolf

Hargittai László

INFORMÁCIÓK A
KÉPZÉSRŐL

KÉPZÉS IDŐTARTAMA

2025. október-2026. május

képzés ideje

Heti egy alkalom, szombat, 9:00-15:15, összesen 184 óra (76 óra elmélet, 108 óra produkciós gyakorlat)

KÉPZÉS SZINTJE

Felnőttképzés

díj

2025/2026 tanév:

199 000 Ft (995 000.- Ft helyett)

Elnyerhető végzettség + -

A képzés első éve után elnyerhető tanúsítvány: WerkPass magyar és igény esetén angol nyelvű magánoklevél, amely a képzés elvégzését igazolja. Tartalmazza, hogy a végzett a képzésben mely tanároktól és mit tanult, valamint a gyakorlati helyeket, munkákat, melyekben részt vett. A WerkPass elnyerésének feltétele sikeres kurzus végi beszámoló.

HOGYAN FIZETHETEK? + -

A Werk biztosítja a kamatmentes részletfizetést

MUNKA MELLETT VÉGEZHETŐ? + -

Igen, a képzés tematikáját úgy alakítottuk ki, hogy főállású munka mellett is elvégezhető legyen.

LESZ FELVÉTELI? + -

Igen, felvételi elbeszélgetés, melynek időpontját előre egyeztetjük veled.

HOL LESZ A KÉPZÉS? + -

A képzés offline, helyszíne a Werk Akadémia budapesti intézménye (13. kerület, Csanády u. 11.) illetve egyéb külső gyakorlati helyszín.

kérdésed van?

Szeretnél többet tudni képzéseinkről? Szívesen ellátogatnál a WERKbe, hogy lásd, hol fogsz tanulni? Minden kérdésedet örömmel megválaszoljuk!

SZAKMAI PARTNEREINK

HALLGATÓINK MONDTÁK

„Nektek köszönhetem azt, hogy megtaláltam önmagam és azt is, hogy ilyen rövid idő alatt sikerült elindulni egy jó úton a célom felé. Egyre több munkát kapok, már nem csak asszisztensként, erre pedig nagyon büszke vagyok! És arra is, hogy Werkes lehettem!”
Tyukodi Evelyn Divatszakértő és Stylist Képzés, 2015-2016
„Minden tanár azt a tapasztalatot adta tovább, amit az évek alatt gyűjtött, ezután rajtunk múlt, hogy mit kezdünk a kapott információval. Élve a gyakorlati lehetőségekkel szert tettem ismeretségekre, amiket később arra használtam, hogy bekerüljek a szakmába.”
Sándor Zsuzsánna Divatszakértő és Stylist képzés, 2015-2016
“A Werk Akadémia Stylist képzése instant belépő a magyar divat világába. Az órák és a gyakorlati lehetőségek is arra készítenek fel, hogyan kapcsolódj be a kreatív szakmai körbe, és ad egy alap kapcsolati tőkét, amellyel el lehet indulni. Ha ebben a szakmában szeretnél dolgozni, ez a START-mező.”
Horváth Zsófia Anita Divatszakértő és Stylist képzés, 2020-2021

JELENTKEZÉS

Elindult a jelentkezés 2025/2026-os tanévünkre! Jelentkezz most, vegyél részt a felvételi beszélgetésen július 9-én.

Nap
Óra
Perc
Mp

JELENTKEZEM A KÉPZÉSRE