Mozgókép-készítő I.: Filmes alapozó képzés

A filmszakma most nagyon pörög. Ha szeretnéd, a Werkből simán odajutsz.

Hiteles filmes tudásra van szükséged? Bevált rendezői és dramaturgiai fogásokat szeretnél tanulni a legjobbaktól? A Werk 16 éve bizonyítottan bevált szereplője a filmes képzésnek, már többen is utánozzák. Alkotó műhelyében személyre szóló képzés zajlik. Filmes Alapozó és Mesterképzésünk 2024 szeptemberétől átalakul. A kétéves képzés elvégzésével Mozgókép-készítő szakképesítést szerezhetsz!

Munkarend

Esti (Munka mellett végezhető)

Képzés típusa

Személyesen, Budapesten

finanszírozás

Önköltséges

kezdés

2024. szeptember

Nap
Óra
Perc
Mp

A Werk Akadémia 2008 óta folyó, a filmszakmában is magasra értékelt és a kiérlelt tapasztalatok nyomán folyamatosan frissülő  filmes képzése eddig már több száz itt végzett számára tette világossá: egy év alatt hozzáférhető a tudás, amely a filmszakmába való belépéshez szükséges. Közülük nagyon sokan megtalálták munkájukat, hivatásukat a szakmában. A különböző filmes fesztiválokon hallgatóink tucatjai nyertek már rangos nemzetközi és hazai díjakat.

A Werk Film Akadémia alapvetően két dologra készíti fel hallgatóit: egyrészt hogy az itt szerzett tudásukkal és a gyakorlatokon szerzett tapasztalataikkal, szakmai kapcsolataikkal be tudjanak lépni a mozgóképes szakmába, másrészt hogy független filmkészítőként legyenek képesek megvalósítani terveiket, elképzeléseiket. Ehhez közvetlen közelről ismerkedtek meg a mozgókép készítésének folyamatával és az egyes részlegek, munkatársak, alkotók munkájával. Részletesen bemutatjuk a produkció szakaszait, hogy kinek mikor és mi a feladata a forgatókönyvtől a vágásig. Bevezetünk a képalkotás, a gyártásszervezés, a dramaturgia, a filmhang, a színészvezetés és sok minden más világába.

„A filmes alapképzésen minden alapot megkapsz ahhoz, hogy belépj a filmszakmába. Segítséget nyújtunk abban is, hogy megtaláld, melyik a neked való bejárat, hol szeretnél dolgozni, a nemzetközi produkcióktól egészen a független filmkészítésig. És ha már látod az irányt, a szakosodásokon és a gyakorlatokon rá is fordulhatsz a pályádra.”

Dubóczky Erzsébet, a képzés mentora

A Werk képzésének Ti nem az alanyai, hanem cselekvő részesei vagytok. A tanév végére stábokban kisjátékfilmeket készíthettek, benne a mozgókép készítésének valamennyi folyamatával az ötlettől a közönség előtti premierig. Ebben számíthatsz a Werk tanárainak tevékeny támogatására.

A második félévben a szokásos tárgyak mellett szakosodást választhatsz. A heti három alkalom közül az egyik az általad választott szakterületre/munkára készít fel. Közben a lehető legtöbb segítséget kapod kisjátékfilmjed elkészítéséhez. Megkezdődik a forgatókönyvek fejlesztése, aztán jön a gyártás-előkészítés, a forgatás, az utómunka. A filmeknek júniusra kell elkészülniük, amikor is ezeket a vizsgafilmeket nyilvánosan, egy budapesti moziban mutatjuk be.

A filmszakmai felkészítés és gyakorlat lehet fontos a mesterképzés azoknak, akik független filmezéssel is szeretnének foglalkozni, filmjeiket szeretnék szemlékre, versenyekre, pályázatokra nevezni. A tananyag része az ezekre való felkészítés is.

Válaszható szakirányok

1 Vágó, vágóasszisztens

Az utómunka meghatározó szereplője, aki komoly rendszerező/szerkesztő munkát végez. Bár magányos munkának tűnik, állandó kommunikációban áll a stáb több tagjával. ( Kiegészítő képzésük az általános utómunka ismeretekkel, az AVID rendszeren folytatott vágásgyakorlatokkal bővül.)

2 Gyártásszervező, produkciós munkatárs

A gyártásszervezők kitűnő problémamegoldók, az operatív feladatok ezermesterei. Rengeteg emberrel tartják a kapcsolatot, nagy érték, ha jól kommunikálnak, ha nehéz helyzetben is talpraesetten járnak el.

3 Script supervisor, rendezőasszisztens

A rendezőasszisztens az előkészítés és a lebonyolítás legfőbb szellemi koordinátora, elsődleges segítője a rendezőnek és a gyártásnak. A naplóvezető (script supervisor) jelenti az előkészítés és a forgatás során a legfontosabb kontrollt, a rendező és az operatőr támasza a forgatókönyv feldolgozásában. Az ő pontos dokumentációja előfeltétele a gördülékeny utómunkának és hozzájárul a gyártási háttér munkájához is.

KINEK AJÁNLJUK?

akiket elvarázsol a filmek világa és szeretnének ennek a varázslatnak az életre hívásában részt venni

akik szeretnék, hogy a tudásuk nemcsak művészeti téren, hanem a mindennapokban is használható lenne, zenés klipeket, céges videókat, reklámfilmeket akarnak készíteni

akik művészi igénnyel kívánnak minőségi filmet készíteni, s azzal fesztiválokon indulni

akik youtuberek, videobloggerek szeretnének lenni

Nap
Óra
Perc
Mp

TÉMAKÖRÖK

a mozgókép készítésének folyamata az ötlettől a közönség előtti premierig

a produkció szakaszai a forgatókönyvtől a vágásig

felkészítés a vágói munkakörre

a képalkotás, a gyártásszervezés, a dramaturgia, a filmhang, a színészvezetés, a főbb filmes területek világa

felkészítés a gyártásszervezői / rendező asszisztensi munkakörre

Dubóczky Erzsébet

rendezőasszisztens, szerkesztő, szkripter, produkciós vezető

OKTATÓINK

Szalai Kriszta

Szabolcs János

Hargittai László

Grósz Artúr

filmzene

Ferenczi Gábor

rendezői ismeretek

B. Marton Frigyes

operatőri ismeretek

MOZGÓKÉP-KÉSZÍTŐ II.

FILMES MESTERKÉPZÉS

A képzés a 2. évben folytatódik!

INFORMÁCIÓK A
KÉPZÉSRŐL

KÉPZÉS IDŐTARTAMA

 1 év, 2 félév, összesen 382 tanóra (272 óra elmélet + 110 óra gyakorlat)

A képzés a 2. évben folytatódik

képzés ideje

Hetente két alkalommal, kettő hétköznap este 17:00 és 20:15 között zajlik

KÉPZÉS SZINTJE

Felnőttképzés,
Szakmai vizsga teljesítése esetén szakképesítés:
(szakképesítés azonosító száma: 02115004)

díj

399.000 Ft / félév

Elnyerhető végzettség + -

A Mozgókép-készítő I. (Filmes alapozóképzés) és Mozgókép-készítő II. (Filmes mesterképzés) elvégzése után a képzés résztvevői szakmai vizsgát tehetnek egy akkreditált vizsgaközpontban, sikeres vizsga esetén pedig Mozgókép-készítő szakképesítést szereznek (szakképesítés azonosító száma: 02115004).

Kizárólag a Mozgókép-készítő I.: Filmes alapozóképzés sikeres elvégzése esetén az elnyerhető végzettség a Werk Akadémia magyar és igény esetén angol nyelvű magánoklevele, a WerkPass, amely a képzés elvégzését igazolja. Tartalmazza, hogy a végzett a képzésben mely tanároktól és mit tanult, valamint a gyakorlati helyeket, munkákat, melyekben részt vett. A WerkPass elnyerésének feltétele a sikeres év végi vizsga.

HOGYAN FIZETHETEK? + -

A Werk biztosítja a kamatmentes részletfizetést

MUNKA MELLETT VÉGEZHETŐ? + -

Igen, a képzés tematikáját úgy alakítottuk ki, hogy főállású munka mellett is elvégezhető legyen.

LESZ FELVÉTELI? + -

Igen, felvételi elbeszélgetés, melynek időpontját előre egyeztetjük veled.

HOL LESZ A KÉPZÉS? + -

A képzés offline, helyszíne a Werk Akadémia budapesti intézménye (13. kerület, Csanády u. 11.) illetve egyéb külső gyakorlati helyszín.

SZAKMAI PARTNEREINK

HALLGATÓINK MONDTÁK

„A filmes alapképzésen mindenki rátalálhat saját hangjára és stílusára. A szak tanárai segítenek egy adott filmtervból kihámozni a legértékesebb ötleteket, amikre érdemes építeni. Év közben stábok formálódnak, és a többiekkel közreműködve mindenki elsajátíthatja a szakma csínját-bínját."
Kocsis Gergely Filmes alapozóképzés, 2018-2019
„A filmes alapképzésen eltöltött évem alatt rengeteget tanultam, és év végén elkészítettem a 15 perces vizsgafilmemet, amit eddig három külföldi fesztiválra is bejutott. Ezt a tanáraim és az osztálytársaim segítségének köszönhetem, hiszen a filmezés csapatmunka.”
Kilián Kiliána Filmes alapozóképzés, 2018-2019
„Mindig is érdekelt a filmkészítés, és úgy gondolom, az alapképzésen minden tudást megszereztem az induláshoz. Megismertem rengeteg hasonló gondolkodású embert, akikkel szívesen dolgozunk együtt a jövőben is. A tudás és a tapasztalat átadásán túl a Werk olyan közösséget formál, amihez bárki szívesen tartozna.”
Fogarasi Eszter Filmes alapozóképzés, 2019-2020

Nap
Óra
Perc
Mp