A Nemzeti Filmintézet támogatásával az elmúlt években több képzést is indított a Werk Akadémia, amelyek egy-egy speciális, szűkebb szakterületre készítették fel hallgatóinkat azzal a céllal, hogy az itt tanulók a lehető leghamarabb be tudjanak lépni a filmgyártásba. Ezeken a támogatott képzéseken a hallgatók a képzési díj 20 százalékát fizetik meg.
2023-ban is pályáztunk, a Nemzeti Filmintézet döntése alapján ősztől az Asszisztens és a Berendezők (Beszerző, Swing, Standy) képzések mellett elindítjuk Unit koordinátor szakunkat is!
Ülsz a moziban. Izgulsz, félsz, meghatódsz. Olykor leesik az állad. Nagy varázslat. Ki gondolna ilyenkor arra, milyen elképesztő méretű csapat, géppark. kiszolgáló és kommunikációs egység kellett ahhoz, hogy a varázslat megtörténhessen? Hát például a unit koordinátor.
Biztosan előfordult veled, hogy jártodban-keltedben egy forgatásba botlottál. Temérdek kamion, lakókocsik, mobilvécék, rejtélyes célú járművek és eszközök. Na, ezekből semmit sem fogsz látni a mozivásznon vagy a képernyőn. De unit koordinátorként éppen ezekre a láthatatlan, de létfontosságú dolgokra kell ügyelned. Tervezés, szervezés. Az előkészítés során ugyanis már látni kell, mivel kell kiszolgálni a produkciót. Mennyi vízre, áramra, járműre lesz szükség. Hol fognak várakozni? Hol lehet tankolni/tölteni a járműveket? Hogyan lehet felkészülni a hidegre, melegre, esőre? Mennyire balesetveszélyes a forgatás?
Unit koordinátorként minden apró részletre figyelned kell. Ha a forgatás napján derül ki, hogy mobil rendszereket kell(ett volna) telepíteni, már késő. A szükséges munkagépeket sem lehet percek alatt előteremteni. Ha nincs a helyszínen megbízhatóan működő kommunikációs háló, nem pótolhatod eltévedt postagalambokkal. Ráadásul arra is gondolnod kell, hogyan lehet gyorsan, hatékonyan eltűntetni a forgatás okozta felfordulás nyomait Ugye most már világos, miért kiemelkedően fontos munka ez?
Ha nem áll tőled távol az agyalás, tervezés, ha oda tudsz figyelni a mások számára talán lényegtelen részletekre is, jó unit koordinátor lehet belőled. Ezt a mesterséget most megtanulhatod a Werk Akadémián.
A képzés témakörei
A filmgyártás szakaszai, -az előkészítés, forgatás, levonulás, Wrap
Magyar és nemzetközi stáb
Részlegek és feladataik
Unit részleg
Helyszínek, terepszemlék
Forgatási helyszín, kiszolgáló létesítmények, bázis
Bérbeadó cégek
Árajánlatok, költségvetések, elszámolások
Átköltözések- felkészülés, lebonyolítás
Üzembe helyezési technikák, mobil rendszerek telepítése
Lakó trélerek, iroda trélerek, smink és ruha trélerek
Technikai bázis-mentő, tűzoltó, emelők, munkagépek
Áramfejlesztők telepítése
Átköltözések- felkészülés, lebonyolítás
WC-k telepítése, klíma és fűtés, szennyvíz
Konténerek telepítése, bérlése
Helyszínbiztosítás
Company moves: napon belül és forgatási napok közötti költöztések
Kommunikáció a stábbal
Balesetvédelmi előírások
Felvételi terv
Napi diszpó
Dubóczky Erzsébet
rendezőasszisztens, szerkesztő, szkripter, produkciós vezető
Tel.: +36 30 996 6253
„Ezek a szakok filmes hiányszakmákra készítenek fel. A filmgyártás ma prosperáló iparág hazánkban. Ha az NFI által támogatott képzések közül valamelyiket közel érzed magadhoz, most lehetőséged van rá, hogy akár már a képzés alatt is munkára találj a filmszakmában!”
A képzés mentora
Dubóczky Erzsébet
rendezőasszisztens, szerkesztő, szkripter, produkciós vezető
Tel.: +36 30 996 6253
„Ezek a szakok filmes hiányszakmákra készítenek fel. A filmgyártás ma prosperáló iparág hazánkban. Ha az NFI által támogatott képzések közül valamelyiket közel érzed magadhoz, most lehetőséged van rá, hogy akár már a képzés alatt is munkára találj a filmszakmában!”
A képzés oktatói
Dubóczky Erzsébet
Galántai Rita
Szabó Marcell
Gál Tamás
Gudmon Dániel
Páll Zsolt
Cserven János
Információk a képzésről
A kurzus 8 hónapos, 196 órás: 88 elméleti, 108 gyakorlati órából áll.
Az elméleti órák és a Werkben tartott gyakorlati órák angol szaknyelven is zajlanak.
A kurzus 2023. októbertől 2024. májusig tart, heti egy alkalommal, szombaton 9.00 – 15.30 között.
A 8 hónapos képzés hallgatói a Nemzeti Filmintézet támogatásával 80%-os tandíjkedvezményben részesülnek, a képzési díj tehát 645.000 Ft helyett 129.000 Ft, amely összeget a felvett hallgató a felvételt követő 15 napon belül fizetheti be.